Klub

BK Ostrov

Biatlonový klub Ostrov vznikl v červnu 2017 se záměrem vrátit biatlon do Krušných Hor, konkrétně sportovního areálu Eduard, a navázat svoji činností na dnes již zaniklé kluby BK Jáchymov, Svazarm Ostrov a tělovýchovná střediska TSM a VSM. To samozřejmě pouze v duchu sportovním a nikoliv politickém.

Bohužel začínáme od nuly, neboť po předchozích klubech nezůstal žádný materiál a biatlon bez lyží (závodních, tréninkových , kolečkových), pušek se speciálními mířidly a dalšího vybavení dělat nelze. Nezbývá tedy, než vše začít dávat opět dohromady.

Situace ale není úplně beznadějná. Od spolku  Eduard jsme dostali k užívání dřevěnou boudu, máme se tedy kde převléct a nasvačit, když přijedeme na hory trénovat. Pražský klub SK Rover Praha aktivně využívá areál Eduard a udržuje střelnici a běžecké tratě v solidním stavu a my mu v údržbě a rozvoji areálu chceme pomáhat. Hlavně  ale cítíme podporu veřejnosti v našem záměru a to nám dodává energii do další práce

Naše současné cíle jsou :

  • účastnit se biatlonových závodů a vyjet první body do žebříčku
  • spolupracovat s SK Rover Praha na údržbě a rozvoji areálu Eduard
  • pomáhat organizovat oblastní závody
  • propagovat biatlon a sport, pořádat akce pro širší veřejnost

Naši závodníci

V současné době naše členská základna čítá 17 sportovců v žákovských kategoriích ročníků 2005 až 2010.

« 1 z 23 »

Zima 2017/2018

V listopadu se k naší spokojenosti dostavily velmi dobré sněhové podmínky a  BK Ostrov mohl začít lyžovat – v případě některých našich svěřenců následovalo jejich první postavení se na lyže. Zvládli to ale na výbornou a v roce 2018 jsme se začali hlásit na první závody v běhu na lyžích (prozatím hladkého běhu, bez střelby) a nebyli jsme jen do počtu, ale dostavily se i první výsledky v podobě stupňů vítězů.

Léto 2018

8. dubna 2018 se uskutečnily první regionální závody letního biatlonu (běh a střelba), na které jsme vyrazili „na zkušenou“ (jak závodníků, tak trenérů) otestovat se dalšími kluby. Tajné sny o medaili se proměnily ve skutečnost a náš klub, který v té době „slavil“ teprve půlroční činnost si přivezl dvě zlaté, jednu stříbrnou a dvě bramborové medaile. Hned další týden jsme z následujícího závodu v Praze, kam odjelo 7 biatlonistů neplánovaně mezi mnoho násobněpočetnější konkurenci než v Kadani, přivezli zlato a bronz.