Český pohár – zima 2018/2019

Začátek letošní zimy byl bohužel ve znamení čekání na sních a rušení regionálních závodů. Naši závoďáci tak nedostali moc příležitostí se ve své první zimní sezoně otrkat v oblastních závodech a zkušenosti jsme tak sbírali rovnou na celorepublikové úrovni. V přůběhu ledna a února jsme se zůčastnili třech kol českého poháru v Harrachově, Jablonci a Letohradě. Ve velké konkurenci jsme zaznamenali jeden výsledek v první desítce a řadu umístění do dvacáté příčky. Pětici našich sportovců se podařilo kvalifikovat na mistrovství republiky a my už se těsíme na vrchol sezóny v Novém Městě na Moravě.

První zimní závody – Eduard

Biatlon Ostrov se 5.ledna 20 19 poprvé zúčastnil zimního biatlonu, kvalifikačního závodu, a to v domácím prostředí na Eduardu. A naši sportovci se vůbec nenechali zahanbit ! Perfektně stříleli a byly z toho super výsledky. Sára Rybáková 1.místo, Týna Kotlánová 2.místo, Mates Kunc 1.místo, Pája Sládek 3.místo , Tom Jirásek 5.místo, Linda Rybáková 4.místo, Míša Rybáková 2.místo, Terka Drobná 5.místo a Viky Drobná, ač po nemoci, stále krásné 9.místo. Gratulujeme všem a děkujeme rodičům za pomoc v roli rozhodčích.

Kvalifikační regionální závod ČP - Eduard
« 2 z 5 »

Ukončení letní sezony 2018

Mistrovskými závody ve Starém Městě pod Landštejnem byla ukončena šňůra Českého poháru v letním biatlonu. V naší první sezoně se z regionálních závodů kvalifikovalo do českého poháru 6 závodníků a ostudu rozhodně neudělali. Biatlon klub Ostrov se umístil z celkových 43 klubů na krásném 16. místě.

Individuální výsledky našich biatlonistů stoji za velkou pochvalu. V celkovém republikovém žebříčku se umístil Adam Kunc na 3. místě, Tonda Myslík na 18. a Fíla Tóth na 23. příčce . To vše z celkového počtu 58 registrovaných závodníků. Nezahálela ani naše dvojčata Terezka a Viktorka Drobných. V jejich nabité kategorii 134 biatlonistek se s konkurencí popraly na výbornou a mohou se radovat z umístění v přední části žebříčku. Vikče patří 12. a Terezce 19. místo 👍 Tom Jirásek pak sérii dokončil na 45. místě ze 116 závodníků.

Gratulujeme, děkujeme dětem za krásnou reprezentaci Biatlon klubu Ostrov, rodičům za jejich podporu a samozřejmě také sponzorům uvedeným na těchto klubových stránkách. Nyní již vyhlížíme naší první zimní sezonu 2018/2019

Letní soustředění – Eduard

V druhé polovině letní sezony 2018 Biatlon Ostrov absolvoval sérii víkendových soustředění na Eduardu v Krušných Horách.  Běžecké a střelecké tréninky doplňovaly jízda na horském kole a kolečkových bruslích, ranní rozcvičky, strečink a večerní obíhačka s diskotékou v tělocvicně 🙂

Startujeme

Biatlon Klub Ostrov je nově založený sportovní klub se zaměřením na biatlon, snažící se obnovit tradici biatlonu v Krušných Horách, ve sportovním areálu Eduard.

Kontakt:   biatlon@bk-ostrov.cz